Zakopane na zimę

Zakopane kwatery jest uważane za zimową stolicę Polski. Zakopane domki jest najwyżej położonym miastem w Polsce i tu kończy swój bieg kilka górskich potoków. Zakopane hotele otoczone jest od północy pasmem Gubałówki, a z południowej strony spogląda na osadę majestatyczny Giewont.

Najwięcej osób odwiedza Zakopane domki zimą, żeby skorzystać z pokrytych śniegiem stoków do uprawiania narciarstwa czy innych sportów zimowych.

Krupówki to jedno z najpopularniejszych miejsc Zakopanego. Znajdują się tu liczne sklepy z pamiątkami, ubraniami, obuwiem, biżuterią i innymi artykułami, a także wiele restauracji, w których serwowane są zakopiańskie przysmaki. W sezonie Krupówki nie pustoszeją. Niektóre bary są otwarte do samego rana.

Zakopane hotele, jak na górską miejscowość przystało oferuje turystom liczne stoki do uprawiania białego szaleństwa. Zakopane kwatery odwiedzają miłośnicy narciarstwa biegowego z niemal całego świata. Innym sportem zimowym popularnym w Zakopanem to skoki narciarskie. Zakopane hotele i okoliczne miasteczka posiadają liczne ciekawe stoki narciarskie i snowboardowe.

Zakopane kwatery jest pełne zimowych atrakcji turystycznych. Zimą Zakopane domki zaprasza nad Morskie Oko, czyli jezioro leżące w dolinie Rybiego Potoku około 25 km od Zakopanego, choć niewielkich rozmiarów i tak jest największe w całych Tatrach. Zimą całkowicie zamarza i turyści mogą po nim spacerować.