Węgorzewo

Na mazurach doskonałym miejscem do zwiedzania są bunkry z II Wojny Światowej. Węgorzewo noclegi
Trzydzieści niezniszczonych bunkrów znajduje się nad Kanałem Mazurskim, osiem kilometrów od Węgorzewa.

Powstały pomiędzy 1940 a 1944 aby uchronić generałów, oficerów i żołnierzy Wermachtu. Jest to jeden z niewielu zachowanych schronów żelbetonowych. noclegi Węgorzewo

Jedyny na mazurach, który nie został zbombardowany dzięki pokrywie z trawy morskiej i zaprawy cementowej, która doprowadziła do pokrycia mchem. Węgorzewo domki

Dlatego bunkier wygląda jak pagurek co uchroniło go przed zniszczeniem. Szczególną uwagę przykuwa bunkier, zwany „gigant”.

Zbawienny wpływ tężni ciechocińskich znany już jest od 170 lat.
Służą uzdrawiająco na astmę oskrzelową, nawracające zapalenie oskrzeli, nieżyt zanikowy górnych dróg oddechowych, zawodowe zagrożenia chorobami układu oddechowego. Węgorzewo pokoje do wynajęcia
Dobrze wpływają na choroby tarczycy, stany ogólnego wyczerpania, nerwicę wegetatywną, stres, obniżają objawy nadciśnienia tętniczego.  Węgorzewo pensjonaty
Przebywając w pomieszczeniu, w którym znajduje się teżnia już po 45 minutach wchłaniamy dawkę jodu, którą wchłonęlibyśmy przebywając trzy dni nad morzem (po wyładowaniach atmosferycznych, kiedy stężenie jodu jest najwyższe).
Specyficzny mikroklimat utrzymywany w pomieszczeniu w pełni umożliwia wykorzystanie wszystkich mikroelementów obecnych we wdychanym powietrzu.
Tężnie pełnią rolę inhalatora jodowego.

Jak słyszymy słowo piramida odrazu kojarzy nam się z Egiptem i panowaniem Faraonów. I słusznie, kolebka gigantycznych grobowców inspirowała ludzi na całym świecie i od setek lat zastanawiamy się nad precyzją oraz monstrualnością tych budowli.
Grobowiec widoczny obok na zdjęciu powstał na początku 19. wieku z inicjatywy rodziny Farenheida.  Miejscem budowli została wieś Rapa. Oczywiście miejsce jak i sama budowla, to misternie zaplanowane działanie. Farenheid zafascynowany był starożytnym Egiptem  i jednocześnie posiadał dość rozległą wiedzę na temat piramid i zasad wg. których powinny powstawać.

Liczył się każdy szczegół. Odpowiednie pochylenie  piramidy czyli 51 i 52 stopnie, powierzchnia każdej ściany bocznej powinna być równa powierzchni kwadratu o boku równym, to oczywiście tylko część zsad, wg. których powstała minimalistyczna wersja rpiramidy w  Rapie.

Obecnie wielu fascynatów starożytnego Egiptu jak i znawców grobowców zainteresowało się tą budowlą i przeanalizowało jej kształt oraz usytuowanie. Według Pana Leszka Mateli, który zajmuje się radiestezją, to miejsce charakteryzuje się silną koncentracją pozytywnego promieniowania energii Ziemi i Kosmosu.  Dla osób ufającym radiestezji, jest to kolejny element perfekcyjnie zaplanowanej „układanki”  jaką jest grobowiec w Rapie.

Nie ważne czy wierzycie w takie rzeczy czy nie, jedno jest pewne budowla jest nietypowa i budzi zaciekawienie corazwiększej liczby turystów. Środek piramidy, to wycieczka dla osób o mocnych nerwach, ponieważ w grobowcu znajdują się pootwierane trumny ze zmumifikowanymi postaciami.

Cmentarz żołnierzy radzieckich, poległych podczas oswobadzania Węgorzewa, znajduje się naWzgórzu Konopki zwanym przez mieszkańców „Diablą Górą”. Miejsce to leży przy drodze nr 63 Węgorzewo – Giżycko. Na szczyt prowadzą schody, a na szczycie stoi pomnik przedstawiający trzech żołnierzy z karabinami.