Kościelisko

Kościelisko noclegi położone jest w taki sposób, że sąsiaduje bezpośrednio z Zakopanem. Kościelisko tanie noclegi ma jednak tą przewagą, że pozostało miejscowością spokojną i niekomercyjną. Jeśli ktoś chce jechać w Tatry i wypocząć w otoczeniu natury i ciszy, to noclegi Kościelisko z pewnością będzie dobrym wyborem.

Kościelisko noclegi stanowi świetną bazę wypadową nie tylko w góry. Kościelisko tanie noclegi bowiem leży zaraz obok dwóch dolin: Chochołowskiej – najdłuższej w Tatrach, oraz Kościeliskiej – zaliczanej do jednych z najpiękniejszych miejsc. Kościelisko noclegi to również miejsce, od którego niedaleko zlokalizowane są również trzy jaskinie udostępnione dla turystów, z czego jedna dostosowana jest nawet dla osób niepełnosprawnych.

Ponadto noclegi Kościelisko wraz z okolicami stanowić może też ciekawostkę historyczną w postaci zabytków kultury ludowej i pasterskiej. Kościelisko tanie noclegi bowiem dawno temu było jedynie polaną przeznaczoną do wypasu owiec przez pasterzy, którzy budowali na tych terenach szałasy, dziś już spotykane tylko w starych, opuszczonych wsiach. Turystów noclegi Kościelisko przyciąga także budynkami takimi jak drewniane kościółki, bielone kapliczki, dzwonnice, tradycyjna kuźnia czy leśniczówka.